ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات رایزنی برای تأیید صلاحیت اصلاح‌طلبان

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات/ رایزنی برای تأیید صلاحیت اصلاح‌طلبان

آخرین خبر/ گزیده ای از مهمترین رویدادها و اخبار مطبوعات در روز یکشنبه به شرح زیر می باشد:

شرق-این روزنامه در گزارشی به موضوع تعیین صلاحیت های اصلاح طلبان پرداخت و در همین زمینه، گفت و گویی با محمدرضا عارف انجام داده است. در این گزارش با عنوان «رایزنی برای تأیید صلاحیت اصلاح‌طلبان» به نقل از عارف آمده است: « با دوستان و مسئولان مذاکراتی داشته‌ام و ان‌شاءلله این مذاکرات را در ماه‌های آینده هم ادامه می‌دهم. وی افزود:اشخاص مختلف؛ در شورای نگهبان مسئولان اجرائی و... بزرگانی که نقش‌آفرینند یا در حل مشکلات می‌توانند نقش‌آفرینی کنند.

کیهان-این روزنامه درگزارشی با تیتر «چیزی امضاء نکرده‌ایم که برای تصویب به مجلس بفرستیم!» به سخنان روحانی درکنفرانس خبری درپاسخ به روزنامه کیهان واکنش نشان داده است. این روزنامه در این گزارش به پاسخ روحانی به علت عدم ارائه برجام به صورت لایحه به مجلس اشاره می کند و می نویسد: «رئیس جمهور کشورمان تأکید کرد: توافقی که در وین به دست آمده، از آنجا که توسط دولت امضا نشده نیازی به تصویب در مجلس ندارد».

شرق- این روزنامه درگزارش باتیتر«نصب ماهواره ٨میلیون جریمه و بازداشت مدیرساختمان» بهگزارش انتقادی مرکز پژوهش‌های مجلس درباره طرح «صیانت از حریم عفاف و حجاب» می پردازد و در ادامه این گزارش می نویسد:«توبیخ ودرج درپرونده در صورت بدحجابی، دوره آموزشی برای زنان با پوشش غیرشرعی، جزای نقدی و پرداخت جریمه، فقط بخشی از بندهایی است که در «طرح صیانت از حریم عفاف و حجاب»درج شده، طرحی که مرکز پژوهش‌های مجلس در بررسی کارشناسی‌اش کلیات آن را رد کرده و بند به بند آن را تحلیل و ارزیابی کرده است.در بخش دیگری از این گزارش تأکید شده «این طرح جرم‌انگاری جدیدی در موضوع عفاف و حجاب انجام نداده، بلکه تلاش کرده جرم‌انگاری‌ای را که در گذشته بوده است.»از اینها گذشته در این ماده هزینه جریمه از ١٠٠ تا ٥٠٠ هزارتومان به دو تا هشت میلیون تومان افزایش یافته و در صورت تکرار به بیش از شش ماه تا دوسال حبس منجر می‌شود. این در حالی است که وزیر ارشاد سال گذشته درباره آمار ضریب استفاده از ماهواره در تهران به عدد ٧١ درصد اشاره کرده بود و حالا سؤال کارشناسان مرکز پژوهش‌ها این است که آیا نیروی انتظامی امکان و اراده برخورد با تمامی این ٧١ درصد را دارد؟»

ابتکار-این روزنامه درگزارشی باتیتر«تلاش برای زیرسئوال بردن توافق» به حضور جلیلی درکمیسیون برجام درمجلس واکنش نشان داد و نوشت:«کمیسیون برجام مجلس که این روزها بررسی مفاد توافق را برعهده دارد ودر زمان تعطیلی مجلس این مهم را انجام می‌دهد. این کمیسیون ازمذاکره کنندگان ارشدپیشین ایران لاریجانی و سعید جلیلی هم به عنوان طرف مشورت دعوت کرده است. البته علی لاریجانی بیشتر برای هماهنگی برنامه‌ها و سیاست‌های درون سازمانی مجلس دعوت شده‌است؛ اما آنچه جای تعجب دارد دعوت از سعید جلیلی مذاکره کننده پیشین هسته‌ای ایران همراه با تیم خود است که جز تحریم برای ایران چیزی به ارمغان نداشت.

روزان–این روزنامه درمطلبی با عنوان «اسدالله بادامچیان: خروج موتلفه از ائتلاف سه ضلعی»در تشریح این تیتر از قول سخنگوی جبهه پیروان خط امام ورهبری می نویسد:ما معتقد هستیم درشورای هماهنگی باید همه اصولگرایان، چه افرادی که حزب و تشکل سیاسی دارند و چه شخصیت های با نفوذ،در زیریک چتر باشند. ما درعین اینکه فعالیت های این دوستان را نفی نمی کنیم، اما آنها را جزئی از شورای هماهنگی می دانیم و به سه ضلع وچند ضلع اعتقاد نداریم.

آرمان-امیر عباس سلطانی عضو کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی درمجلس گفت: با توجه به اینکه ما توانسته ایم تاکنون چند بار با وی در کمیسیون جلسه بگذاریم و صحبت کنیم، شاید بتوانیم چیزهای بیشتری به پرونده اضافه کنیم. دست ما پرتر است. ما حدود 20 مورد اعتراف داریم که تنها دراختیار ماست ولی نمی شود اینها را رسانه ای کرد، چون اگر زنجانی این را بداند، دیگر نمی شود از وی حرفی بیرون کشید.
اعتماد–این روزنامه در مطلبی باعنوان« دیگر شرایط ویژه ای برای چین در پساتحریم نخواهیم داشت»، به نقل ازابراهیم رحیم پورمعاون آسیا، اقیانوسیه وزارت امور خارجه نوشت:چین دردوره تحریم با ما خوب کارکردهرچند که خود تحریم، خاطره ای تلخ است اما ممنون چین هم بوده ایم و در دوره جدید، سهم چین را هم کم نمی کنیم ولی با شرایط غیرتحریمی کار می کنیم. مثلا ما ٢٢ میلیون دلار در چین گذاشتیم، آنها حدود ٤٨ پروژه مختلف از ایران گرفتند ولی دیگر خبری از این مسائل نیست.

اعتماد–مسعود کرباسیان، رییس کل گمرک از بازنگری شرط ورود خودروهای لوکس خبر داد و گفت: پیشنهاد ما به وزارت صنعت، معدن و تجارت این است که برای مجوز واردات و تشخیص لوکس ها از ترکیب حجم موتور و ارزش اتومبیل استفاده شود.
رسالت- یحیی آل اسحاق اقتصاددان و رئیس سابق اتاق بازرگانی تهران در خصوص ساختار تشکیلاتی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گفت : ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی فراقوه ای باشد .

کیهان- این روزنامه در یادداشتی به قلم حسین شمسیان با موضوع «روزنه های نفوذ » به راه های نفوذ دشمن برای نابودی انقلاب اسلامی پرداخت ونوشت:برخلاف آنچه دشمن می کوشد به عنوان واقعیت ایران اسلامی نشان دهد، مردم در ضرورت دشمنی با آمریکا و ستیز با مستکبرانی که هم و غمشان نابودی انقلاب اسلامی و ثمره خون فرزندان آنهاست، کمترین تردیدی ندارند.این واقعیت را دشمن بهتر از هرکسی می داند چون بارها و بارها از مردم سیلی خورده و به فضل خدا خواهد خورد...اما همه تلاش آنها این است که این خط نادرست را با به کارگیری دستگاه رسانه ای خود در داخل و خارج کشور، به جامعه و در مدلی بالاتر به مدیران نظام القا کنند و اینگونه وانمود کنند که مردم از حمایت انقلاب خویش دست برداشته اند! آنها می کوشند رای مردم در هر انتخابات را با این نگاه ارزیابی کرده و آن را در همین مضمون نادرست تحلیل و تفسیر کنند و روی ابر آرزو های خام خویش پرواز کنند! خیالی خام و سودایی ناتمام که به فضل الهی هرگز محقق نشده است.

کیهان-مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی درباره سونامی بیکاری بیش از 7 میلیون نفر در سال 1400 هشدار داد. این در حالی است که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعداد فرصت‌های شغلی مورد نیاز کشور تا سال 1400 را 9 میلیون شغل عنوان کرد و اظهار داشت: کشور در شرایط فعلی با رشد اقتصادی بدون اشتغال مواجه است که خروج از رکود مستلزم اجماع جمعی در کشور است.

کیهان -حسین مرعشی عامل کناره‌گیری محمد هاشمی از حزب کارگزاران در جریان افتتاح شعبه این حزب در بجنورد گفت: نباید میدان را به افراطی‌ها بدهیم تا ارزش‌های ملی و انقلابی را به نفع خود مصادره کنند.نگرانی مرعشی درباره مصادره ارزش‌های انقلاب در حالی است که وی در ماه 1393 در مصاحبه با روزنامه اعتماد ضمن تخطئه رویکردهای انقلاب گفته بود: ما باید مشخص کنیم که می‌خواهیم همچنان یک دولت انقلابی داشته باشیم یا به دنبال دولتی مستقل هستیم که می‌خواهیم به مسائل داخلی بپردازیم و ایران و جمهوری اسلامی را تقویت کنیم؟ یادآور می‌شود مواضع کسانی چون مرعشی که اصرار دارند کارگزاران را حزب لیبرال بنامند و به عبور از خط امام دامن بزنند با کناره‌گیری توأم با اعتراض محمد هاشمی (دبیر کمیته سیاسی کارگزاران) روبرو شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده