روشی جدید برای کنترل دبیات نوع ۲ ابداع شد

روشی جدید برای کنترل دبیات نوع ۲ ابداع شد

مهر/ محققان دانشگاه تهران با بررسی تاثیر امگا ۳ بر روی نرخ زدودگی گلوکز (CR) ثابت‌کردند که امگا ۳ می تواند دیابت نوع ۲ را کنترل کند.
در این پژوهش که توسط سارا عطایی نظری، دانشجوی کارشناسی ارشد پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران به سرپرستی مهدی گنج خانلو عضو هیات علمی این پردیس انجام شده است، تنظیم متابولیسم و پیشگیری از بروز بیماری‌های متابولیکی از طریق اسیدهای چرب، بررسی و اثبات‌شده است.

نتایج این پژوهش نشان می‌دهد که این مواد مغذی به عنوان مولکول‌های سیگنالینک عمل می‌کند و در بهبود مسیرهای متابولیکی تاثیر بسزایی دارند.

در این تحقیق، ۲۸ راس بزغاله مهابادی ۳ تا ۴ ماهه با میانگین ۱۷ کیلوگرم در قالب طرح فاکتوریل با ۴ تیمار انتخاب و هر بزغاله به صورت انفرادی به مدت ۱۲ هفته تغذیه‌شده است.

با تجزیه و تحلیل داده‌های به دست آمده، تاثیر مکمل امگا ۳ بر روی قابلیت هضم، میزان ماده خشک مصرفی، وزن اندام‌ها، PH گوشت، تولید شیرابه، افت حاصل از پخت، نیروی برش، ارزیابی رنگ عضله راسته، ترکیب گوشت، اکسیداسیون عضله راسته، فراسنجه‌های خونی و نرخ زدودگی گلوکز (CR) ارزیابی‌ و اثبات‌ شده است که مکمل امگا ۳، اثر معنی‌داری بر روی نرخ زدودگی گلوکز(CP) و زمان رسیدن به نصف غلظت حداکثر گلوکز را دارد و همچنین پاسخ به انسولین مصرف گلوکز را به طور معنی داری نشان می‌دهد.

با اثبات این روش، پژوهشگران امیدوارند بتوانند از نتایج این تحقیق، برای کنترل دیابت نوع ۲ استفاده کنند.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روشی جدید برای کنترل دبیات نوع ۲ ابداع شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X